Nowa miejscówka 2020

Przede wszystkim, w imieniu zarządu naszego Stowarzyszenia, chciałem przekazać Wam najlepsze życzenia noworoczne.

Stowarzyszenie Formacja Armum rozpoczęło działalność w roku 2016. Od tego czasu podejmowaliśmy szereg wysiłków w celu pozyskania miejsca, w którym moglibyśmy się szkolić (we wszystkich zakresach działalności Stowarzyszenia), praktykować i po prostu spotykać się, nawet w celach towarzyskich.

Dotychczas, jak wiecie, korzystaliśmy ze strzelnicy na ul. Wojnickiej w Warszawie i na ul. Armii Krajowej w Sulejówku. W Parabellum, w roku 2020, dalej będziemy mogli spotykać się i strzelać. Zmianie ulegną jedynie terminy, w których strzelnica będzie przeznaczona dla nas – od teraz są to soboty i niedziele w godzinach od 10.00 do 20.00.

Jednak przede wszystkim chciałem poinformować Was, że od marca 2020 roku gotowy będzie nowy obiekt, tym razem przeznaczony głównie dla członków stowarzyszenia, w Warszawie Wesołej, przy ul. Mazowieckiej 59. W niedalekiej przyszłości zostanie tam również uruchomiona oś strzelecka – obecnie trwają procedury niezbędne do uzyskania odpowiednich zgód administracyjnych.

Poczynając od marca, zapraszamy wszystkich w każdy poniedziałek i wtorek, w godzinach od 15.00 do 20.00, żeby wymienić doświadczenia, porozmawiać i po prostu przyjemnie spędzić czas. Nie mogę zagwarantować, że będzie już czynna oś strzelecka, nawet jednak jeśli nie uda się jej uruchomić w tym terminie, otwarcie nastąpi niewiele później.

Planujemy również, poczynając od kwietnia, na początku każdego miesiąca kalendarzowego przedstawiać grafik szkoleń medycznych, strzeleckich oraz nurkowych, które m.in. będą przeprowadzane w nowym obiekcie. Liczę nie tylko na Wasze zaangażowanie w te szkolenia, ale również propozycje co do ich tematyki i przebiegu.

Nie ukrywam, że jesteśmy w tej chwili na finiszu budowy kameralnego miejsca dla członków naszego Stowarzyszenia. Jak część z Was wie, to moja prywatna idee fixe już od dawna. Liczę że jej realizacja pomoże nam wszystkim w podnoszeniu umiejętności i wiedzy, ale również w przyjemnym i pożytecznym spędzaniu czasu.

Piotr Kaźmierczak