Stowarzyszenie

O nas

Stowarzyszenie ARMUM powstało z inicjatywy grupy zapaleńców, dla których strzelectwo i nurkowanie stanowią ważną część życia. Doświadczeni strzelcy i nurkowie, w większości instruktorzy w jednej lub drugiej dziedzinie, stworzyli organizację, której celem jest propagowanie strzelectwa (nie tylko sportowego) oraz nurkowania na wysokim poziomie.

Cele stowarzyszenia

Po prawie 2 latach starań (nie jest łatwo przekonać instytucje odpowiedzialne za rejestrację, że nie mamy zamiaru tworzyć prywatnej armii) dopięliśmy swego i w styczniu 2016 oficjalnie rozpoczęliśmy działalność.
Zamierzamy pomagać osobom, które chciałyby poznać lub doskonalić umiejętność bezpiecznego i odpowiedzialnego posługiwania się bronią palną oraz tym, którzy chcieliby poznać podwodny świat. Zamierzamy uczyć tych, którzy udowodnią swoją postawą, że mamy podobne, uniwersalne cele. Zapraszamy wszystkich, dla których słowa: uczciwość, lojalność, odpowiedzialność i partnerstwo naprawdę mają znaczenie. Będziemy ostrożni w przyjmowaniu nowych członków. Z założenia stowarzyszenie ma być elitarne, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Stawiamy na bezpieczeństwo własne i naszych przyjaciół. W żadnym wypadku nie jesteśmy organizacją polityczną i życzliwie patrzymy na każdego mądrego i prawego człowieka, dla którego dobro naszego kraju nie jest obojętne.

Statut Stowarzyszenia

Statut Stowarzyszenia określa i reguluje kwestie formalne związane z jego funkcjonowaniem Jest dostępny do pobrania w postaci pliku .pdf po kliknięciu tutaj.