Majówka/Smak Serbii

TERMIN:

 

28.04.2017 – 6.05.2017

Jedz, pij i zwiedzaj!

Majówkowy wyjazd integracyjny, pozwoli nam poznać serbską przyrodę, wyśmienitą kuchnię, zgłębić kulturę i obyczaje, odkryć nieznane, nawiązać nowe znajomości i przede wszystkim oderwać się od codzienności!

Poniżej zamieszczamy program, cenę i szczegóły wyjazdu.

DZIEŃ 1 (piątek)

Wyjazd z Warszawy w godzinach wieczornych (ok. 19.00).

DZIEŃ 2 (sobota)

Przyjazd do Belgradu, zakwaterowanie, popołudniowe zwiedzanie miasta niekomercyjnym szlakiem z przewodnikiem, a wieczorem integracja przy regionalnych trunkach w tradycyjnych, serbskich „kafanach”.

DZIEŃ 3 (niedziela)

Wyjazd w stronę Zachodniej Serbii – zwiedzanie Parku Narodowego Tara, odwiedzenie wizytówki Serbii – słynnego domku na rzece Drina, objazdówka jeziora Zaovinskiego, spacer do punktu widokowego Banjska Stena, przyjazd do miasteczka Mokra Gora, zakwaterowanie, nocne zwiedzanie miasteczka Emira Kusturicy.

DZIEŃ 4 (poniedziałek)

Podróż w czasie, czyli dwugodzinna wycieczka kolejką wąskotorową przez piękne góry w klimacie filmów Kusturicy, spacer do źródła, w którym płynie prozdrowotna woda (Bela Voda), wieczorna impreza.

DZIEŃ 5 (wtorek)

Wyjazd w stronę Sjenicy, a następnie kilkukilometrowy spacer przez „serbskie stepy” na Pesztersko Visorawan, Odwiedzimy Pesterską Równinę (zwaną Serbską Syberią), którego zwieńczeniem będzie degustacja sjeniczkiego sera.

DZIEŃ 6 (środa)

Odwiedzamy miasteczko Sjenica, gdzie czeka na nas licencjonowany, lokalny przewodnik, który zaprowadzi nas na wycieczkę statkiem po rzece Uvac. Rejs potrwa około 3 godzin, podczas których będziemy mieli możliwość zwiedzenia jaskiń. Po rzecznej przeprawie ruszamy na pocztówkowy punkt widokowy na meander rzeki Uvac. W drodze powrotnej będą na nas czekać specjalności serbskiej kuchni w okolicznościach przyrody – ćevapy bedą się smażyć pod gołym niebem :), a na trawienie oczywiście – rakija!

DZIEŃ 7 (czwartek)

Wycieczka do Starego Rasu – serbskiej, średniowiecznej państwowości, odwiedzimy też monastyr Sopoćany, twierdzę Ras, Petrową Cerkiew, a następnie ruszymy w stronę Belgradu, gdzie odpoczniemy na Skadarlji – uliczce, gdzie spotykała się serbska bohema, przejdziemy deptakiem Knez Mihailova, a potem odkryjemy co tak naprawdę w Belgradzie oznacza „?”

DZIEŃ 8 (piątek)

Całodniowe odkrywanie Belgradu – dla zmęczonych odpoczynek na Półwyspie Ada, gdzie do dyspozycji jest siedmiokilometrowa plaża, wypożyczalnia kajaków, rowerów i dziesiątki kafan do wyboru. Dla spragnionych historii i zabytków – zwiedzanie austro-wegierskiej części Zemun, a dla fanów piłki nożnej – możliwość wejścia na murawę słynnego stadionu Marakana (tylko z Zoranem 🙂 )

DZIEŃ 9 (sobota)

Wykwaterowanie. Po drodze do Polski czeka na nas jeszcze moc atrakcji – odwiedzimy malownicze miasteczko Karłowice, słynące nie tylko z przepysznego wina, którego będziemy mieli okazję degustować, a także z historycznego podpisania „Pokoju w Karłowicach”, następnie przewidziane jest zwiedzanie twierdzy Petrovaradin i urokliwego Nowego Sadu. W godzinach popołudniowych wyjeżdżamy w stronę Polski.

Cena: 1900 zł

W cenie:

 • przejazd komfortowym, klimatyzowanym busem
 • 7 noclegów – 3 w Belgradzie, 2 noclegi w Mokrej Gorze i 2 noclegi w hotelu w Sjenicy
 • śniadania, 1 obiad (piknik)
 • wycieczkę do Parku Narodowego Tara
 • rejs statkiem po rzece Uvac
 • trzech przewodników na trasie, pilota podczas całego wyjazdu
 • wycieczkę zabytkową koleją wąskotorową
 • degustację sera
 • degustację wina w Karłowicach
 • poczęstunek regionalnym trunkiem – rakiją
 • ubezpieczenie

Cena nie obejmuje: dodatkowego wyżywienia